PAZARDA RAKİP MARKETLER SANALDA BİRLİK OLDU...
Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren 12 market güç birliği yaparak alışverişi müşterinin ayağına götürmeye karar verdi.

1Proje kapsamında kurulan Call Center ve www.tummarketler.com adlı sanal pazara gelen siparişler tüketicinin kapısına götürülecek. İstanbul merkezli başlayan proje yakın zamanda Anadolu’ya açılarak tüm yerel market ve bakkalları sanal alışveriş çatısı altında toplamayı hedefliyor.

Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren 12 market 100’e yakın şubesiyle sanal ortamda www.tummarketler.com sitesi aracılığıyla bir araya geldi. Semte ve ürüne göre market alışverişi yapma imkanı sunan sanal pazar sayesinde binlerce ürünün fiyatını da kıyaslamak mümkün. Sanal Markette Kim Marketler Zinciri, Selam Marketleri, Doğa Market, Üçler Marketler Zinciri, Kılıçoğlu Süper Market, Serra Grup, Öncü, Ermega, Mavi Yılmazlar, Fast Food Market, Snowy Ulu Kardeşler Market, Mest Et yer alıyor.

İnternet ve telefon üzerinden gelen talepler için özel bir Call Center kurduklarını anlatan Proje yöneticisi Sebahattin Gündoğdu, “Sanal Market uygulaması yerel marketlerden ve tüketiciden büyük ilgi gördü. Ev ve ya işyerlerinden gelen market alışverişi siparişlerini kapıya kadar ücretsiz teslim ediyoruz. Mahallenizde veya bölgenizde bulunan alışveriş yaptığınız marketlerden internet üzerinden de sipariş verebileceksiniz. Artık bakkallar marketler müşteri beklemek yerine oyunu kuralına göre oynayacak. Her bakkal ayrı sanal satış sitesi kurma maliyetine katlanmak yerine tek bir çatı altında toplanıyor. Ev hanımları ocaktaki yemeğin altını kapatmadan, yazda, kışta markete gitmeden ev rahatlığında market alışverişi yapabilecek. Şehir hayatındaki trafik, park yeri problemi, marketlerde sıra bekleme, poşet taşıma gibi hayatı zorlaştıran tüm olumsuzlukları ortadan kaldırıyoruz. Sanal pazardaki fiyatlar marketle birebir aynı. Hatta bazı marketlerde internetten alışverişi teşvik etmek için daha uygun fiyatlar olabiliyor. Ödemeler kapıda nakit yada kredi kartı ile yapılabiliyor. Şu anda İstanbul’un tamamına yakınına ve Kocaeli iline hizmet veriyoruz. Yakın zamanda Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye genelindeki yerel marketleri sisteme dahil edeceğiz. Türkiye’nin herhangi bir ilinde hangi market daha ucuz hangi ürünün fiyatı ne kadar anında öğrenilip alışveriş yapılabilecek” diye konuştu. 
Arpacıoğlu Group 2012 info@arpacioglu.com